Turecko je európska krajina

Štandardný

Perfektné pláže, dni plné pálivého slnka, kvalitné služby, vynikajúca kuchyňa a zaujímavé historické pamiatky. Kombinácia týchto skutočností robí Turecko a jeho známu riviéru jedno z najlepších miest pre letnú dovolenku. Turecké pláže sú známe svojou kvalitou  a čistotou.  Turecká riviéra s letoviskami ako Antalya, Side či Belek sú vyhľadávanými destináciami dovolenkárov už dlhé desaťročia. Turecká riviéra sa nachádza na južnom pobreží Turecka pri Stredozemnom mori. Pohorie Taurus, ktoré lemuje pobrežie, ju chráni pred nepriaznivým počasím a robí z nej jedno z najteplejších miest Stredomoria. Letná sezóna tu trvá od mája do októbra, teplota vody stúpa až k 30 °C a je tu okolo 300 slnečných dní v roku.

Turecko

Turecko je obľúbené medzi turistami.

Turecko je plné pamiatok

Okolie Tureckej riviéry je doslova prešpikované pamiatkami. Trebárs súčasná Side vyrástlo priamo na rozvalinách rímskeho mesta. Nájdete tu amfiteáter, niekoľko chrámov aj rímsku agoru. Neďaleko Antalye sú pôsobivé rozvaliny miest Perge, Termessos a Selge alebo prekrásny kaňon Koprulu, ktorý môžete splaviť aj na rafte. A tá pestrá miestna turecká kuchyňa! Spája v sebe arabské a stredomorské prvky. Nájdete v nej jedlá, ktoré poznáte z Grécka alebo Balkánu, po boku tých orientálnych rovnako ako typické miestne špeciality.

Turecko

Turecko si zamilujete aj pre vysokú kvalitu služieb.

Turecko je európska krajina

Samotní miestni ľudia sa považujú za Európanov. V západných mestách (Istanbul, Izmir, Ankara) a v prímorských letoviskách (Antalya, Trabzon, Alanya) o európskej príslušnosti Turecka nie je sporu. Mestá sú upratané, ľudia v priemere dobre zabezpečení. Trošku horšie je to na východe a vo vnútrozemí Anatólie kde aj turisti môžu vidieť a zažiť prejavy nefalšovaného orientu. Turecko je v NATO, turecké športové kluby hrajú európske pohárové súťaže. Turecko je v Rade Európy a vedie prístupové rozhovory s Európskou Úniou. V Turecku sa dá všade stretnúť s minaretmi, tvoria pekné miestne dominanty. Päťkrát denne sa ozýva z ampliónov mešít arabské volanie muezína.  Píše sa tu latinkou a miestni v prevažnej miere uvažujú „európsky“.