Krav Maga Senior myslí aj na dôchodcov

Štandardný
Krav Maga Senior

Krav Maga Senior je kurz zameraný na sebaobranu aj vzdelávanie dôchodcov, ako sa nenechať oklamať a okradnúť

Určite ste už počuli o podvodníkoch, ktorí sa špecializujú na okrádanie starších ľudí. Tí radi využívajú dobrosrdečnosť a dôverčivosť seniorov, ktorá často prerastá až do miernej naivnosti. Preto Krav Maga Senior je program práve pre starších ľudí, ktorý má za úlohu naučiť sa brániť proti takýmto protivníkom, a to nie len fyzicky.

Aké sú hrozby pre Seniorov?

Ako som spomínal, v poslednej dobe sa roztrhlo vrece s falošnými plynármi, vodármi, lekármi a inými povolaniami, ktoré na prvý pohľad nepredstavujú pre dôchodcov žiadnu hrozbu. Tí neraz pustia týchto podvodníkov až do „kuchyne“, a tak často prichádzajú o celoživotné úspory, len kvôli svojej dôverčivosti. Veľakrát kladú podozrivé otázky, napríklad, či je ešte niekto doma. V prípade, že sa aj podarí staršiemu človeku odhaliť úmysel podvodníka, môže prísť na rad fyzické násilie, kde už starší a slabší ľudia sú takmer bezmocní. Tieto hrozby nie sú žiadnym zriedkavým javom, ale naopak počty takýchto krádeží stúpajú. Práve preto inštruktori využili poznatky z Krav Magy a zaviedli program Krav Maga Senior, ktorý učí dôchodcov, ako sa ochrániť pred hroziacim nebezpečenstvom.

Ako prebieha tréning Krav Maga Senior?

krav maga senior

V kurze Krav maga Senior sa účastníci naučia brániť rôznymi predmetmi

Nútiť seniorov k nejakej fyzickej aktivite by bolo viac na škodu ako na úžitok. Preto tento program prebieha prostredníctvom seminárov. Tu sa seniori naučia množstvo dôležitých poznatkov a trikov, ako sa nenechať okradnúť. Nejde o žiadne úžasné údery, ako by si mohol niekto predstavovať. Skôr sú to technicko-taktické informácie, napríklad ako zaujať najlepšiu pozíciu pri otváraní dverí neznámej osobe. Seniori sa učia ako využiť k sebaobrane predmety, ktoré často nosia pri sebe, medzi ktoré patria napríklad vychádzková palička, dáždnik, nákupná taška a iné. Okrem tohto sa vzdelávajú aj v tom, ako odhaliť podvodníka hneď na začiatku vypýtaním dokladu a ako rozoznať falošné doklady. Ak aj vy sa bojíte o svoju mamku, babku či dedka, určite ich prihláste na semináre Krav Maga Senior, pomôžete tým nielen vašim blízkym, ale aj sebe.