Converse tenisky sú na každý deň

Štandardný

Každý z nás je obklopený značkami rôznych výrobkov. Osobných áut, nábytku, elektrických spotrebičov, oblečenia či obuvi. Niektorí si na tom zakladajú, kupujú si len značkové veci, iným na tom veľmi nezáleží a nie je to pre nich až tak dôležité.. Ale aj tí umiernenejší spotrebitelia určite majú vo svojom šatníku či botníku nejakú vec s ikonickým logom takých výrobcov značkovej športovej obuvi a oblečenia, ako je napríklad Adidas, Nike, Puma alebo Converse. A je možno zaujímavé objaviť príbeh jednej z vašich obľúbených značiek. Pokiaľ máte vo svojom botníku tenisky Converse, potom určite nie je na škodu dozvedieť sa zopár detailov o jej viac ako storočnej histórii.

Nesmrteľná klasika..

Converse tenisky – na začiatku boli galoše

Značka Converse je určite jednou z najznámejších nielen na území USA, ale aj inde vo svete. Spoločnosť Converse Rubber Shoe Company začala v roku 1908  s výrobou jednoduchej, ale potrebnej gumovej obuvi. Špecializovala sa na topánky, ľudovo nazývané galoše.  Čoskoro sa prispôsobili a začali používať gumu na výrobu tenisiek. Prvé converse tenisky však boli celé hnedé s čiernou gumennou podrážkou a určite by si ich dnes nikto nekúpil. Postupne sa objavovala plátenná športová obuv a už v roku 1920 sa predávali obľúbené  converse tenisky All-Star. Na popularizácii a reklame sa významnou mierou podielal v tom čase známy basketbalový hráč Charles „Chuck“ Taylor. V roku 1932 sa aj pod jeho vplyvom zformovalo logo spoločnosti a model converse tenisiek Chucky Taylor.

Nosiť sa dajú po celý rok.

Na scénu vstupuje Nike

Konkurencia na trhu s obuvou je a bola veľká. Converse tenisky mali veľkú narastajúcu konkurenciu. Séria nešťastných rozhodnutí a udalostí dostáva v roku 2001 spoločnosť do konkurzu. Známa firma Nike vstúpila na scénu a kúpila značku Converse. Vyzdvihla ju a pomohla jej zotaviť sa.. V priebehu času sa converse tenisky ako vyhľadávaná značková obuv stávajú synonymom pre pouličný štýl. Sú to športové topánky pre každého na každodenné nosenie.